Laivu maršruti


"Klusums, mierīgs ūdens plūdums un slīdoša laiva šajā idillē"Rāmkalnu laivu nomas galerija "Ūdens sajūta".

Kad būsi izvēlējies laivu, ne mazāk svarīgi ir izvēlēties pareizo maršrutu. Mēs piedāvājam jau izstrādātus vienas vai vairāku dienu maršrutus pa Gauju, Salacu, un citām Latvijas upēm. Viss atkarīgs no tā, cik daudz laika un enerģijas esi gatavs veltīt ceļojumam. Brauciens Strenči – ”Rāmkalni” ilgs apmēram trīs - četras dienas, ja izvēlēsies kanoe, būs ātrāk. Savukārt no Siguldas līdz ”Rāmkalniem” var nobraukt 4 – 6 stundās. Bez Strenčiem un Siguldas braucienu var uzsākt Valmierā, Rāmniekos, Cēsīs, Siguldā, Līgatnē no pārceltuves, vai citā pieejamā vietā.

Visi braucieni, kas beidzas „Rāmkalnos” pie Gaujas tilta, ir lētāki.

Atbrauc, atstāj auto, iesēdies mūsu busiņā un mēs Tevi, Tavus ceļa biedrus, laivu un pārējās mantas aizvedīsim līdz vietai, kur var sākties piedzīvojums.

Laivo droši - praktiski ieteikumi laivotājiem!

 

MARŠRUTI

GAUJA
 
gaujas karte

Gauja ir viena no skaistākajām un ,tādēļ arī pelnīti, populārākajām Latvijas upēm, aizsākoties Alauksta plašumos, tā vijas cauri visai Vidzemei - Taurenē vēl kā neliela upīte, tālāk jau Vireši, Gaujiena, tad Igaunijas robeža, tad plostnieku pilsēta Strenči, pēc tam Valmiera, Cēsis, Sigulda, Inčukalns un jūra. Tās garums ir 452 km un kritums – 234 m. Gauju kā lielisku upi ceļošanai ar laivām katru gadu izvēlas daudzi jo daudzi gumijas laivu, smailīšu un kanoe braucēji, visbiežāk posmā starp Valmieru un Inčukalnu - Gaujas senlejā. Cik mainīga ir Gauja, tik mainīga ir arī apkārtējā daba – platākajos posmos tā ir mierīga, bet ir arī pāris vietas, piemēram, Ķūķu krāces pie Līgatnes, kur tecējumam vēlams pievērst pastiprinātu uzmanību. Līkums aiz līkuma, lēzenāka nogāze mijas ar stāvāku, kokiem apaugušu. Plašie un majestātiskie skati no Gaujas senlejas stāvajiem krastiem līdzinās lidojumam. Saullēkta vai saulrieta atspulgs uz sarkano iežu sāniem, miglas ieskautie krasti... nejauši iztraucētas pīles, aizskarti zari... skaisti!

 
Gaujas posms: Valmiera – "Rāmkalni"

Valmiera Rāmkalni” karte
Valmiera Sigulda” karte

Ceļojuma sākuma punkts – Valmieras tilts. Pēc 8 km iebraucam Gaujas Nacionālā Parka (GNP) teritorijā. Tūristu vajadzībām upes krastos ierīkotas 23 apmetnes ar ugunskuru un telšu vietām, kurās izvietotas apkārtnes kartes, informācija par apskates objektiem un attālumiem līdz nākamajam skatu punktam. Starp apmetnēm „Sapa” un „Grīviņi” katrs savā krastā – Liepas un Sietiņiezis. Nākamā apmetne – „Rauna”, aiz tās Kazu iezis un apmetne „Jāņrāmis”. Posmā starp apmetnēm „Priedulājs” un „Lenči” – lepni slejas Ērgļu klintis. Līdz Cēsīm vēl viena nometne - „Lenčupe” un sarkanās krāsas pārbagātās Sarkanās klintis.

 
Gaujas posms: Cēsis – "Rāmkalni"

"Cēsis Rāmkalni” karte
"Cēsis Sigulda” karte


Pirmā nometne šajā posmā – „Kvēpene”, pēc 4km nometne „Briedīši” un viens pēc otra - Briedīšu, Edernieku un Leimaņu ieži un Ķūķu klintis ar vairāk pakāpju krācēm. Pāris kilometri līdz nometnei „Skaļupe”, aiz kuras Spriņģu iezis, un klāt arī Līgatnes pārceltuve, kas joprojām darbojas.


Gaujas posms: Līgatne – "Rāmkalni"

Līgatne Rāmkalni” karte
Līgatne Sigulda” karte


Samērā īsajā posmā starp „Katrīnas”, Paslavas” un „Braslas” nometnēm aplūkojamas Gūdu klintis un vairāki ieži – Katrīnas, Launaga, Elpju. Visiem dabas mīļiem ir iespēja paklejot pa Līgatnes dabas takām, ceļš līdz šai skaistajai vietai būs vieglāk mērojams ar riteņiem. Tas pieejams kā atsevišķs pakalpojums. Samērā mierīgajā Gaujas atlikušajā posmā līdz pašai Siguldas pilsētai var piestāt nometnē „Bērzi” un, ja labajā krastā pamanāt Turaidas pili, tad ziniet – līdz Siguldas tiltam – 2km.

Gaujas posms: Sigulda – "Rāmkalni"
 
Sigulda Rāmkalni” karte

Īsākais maršruts, tas nenozīmē, ka baudīsiet mazāk skaistuma. Aiz Siguldas majestātiski skatam paveras Velna alas klintis. Tad seko 70. gados būvētais vanšu tilts gājējiem - viens no skaistākajiem gājēju tiltiem Latvijā. Apmēram maršruta vidusdaļā – nometne „Lielais akmens”. Tā ir veca plostnieku apmetne, Gauja tur met strauju līkumu un veidojas atstraume, radot ērtu ostu baļķu pludinātājiem. Krasta pavēnī, koku ieskauts un strauta apskalots, atrodas lielais akmens. Par plostnieku laikiem liecina iespaidīgā enkurcilpa turpat krastā, mazliet augstāk kalnā. Tas ir liels kalts gredzens pie kura savulaik tika atsieti plosti. Pāris līkumus tālāk – Katlapu iezis, ja ir laiks un vēlēšanās noteikti vajag piestāt un pa ērtajām kāpnēm uzkāpt augšā, no ieža muguras paveras skaists skats uz apkārtni. Maršruta galapunkts ir „Rāmkalni”, pie Murjāņu tilta, tur arī laivu nodošanas vieta. Slāpes un pēcpusdienas izsalkumu remdēs krodziņš.


 
Gaujas posms: "Rāmkalni" – Korande

Rāmkalni Korande

Tiem, kas grib uzreiz kāpt laivā un ļauties ūdens relaksējošajai iedarbībai! Laivām un Jums pašiem aizbrauksim pakaļ. Cilvēku roku neskarts Gaujas posms, krasta abās pusēs viens uz otra sagāzušies, cīņu ar bebriem zaudējušie koki. Ik pa laikam vienā vai otrā upes pusē – saliņas, aliņas un šur - tur zvēri. Tuvāk Rīgai krasta puses kļūst apdzīvotākas. 6 km līdz galapunktam par orientieri kalpo Ādažu tilts un pēc pāris līkumiem arī Rīgas – Tallinas šosejas tilts.
 

Noderīga informācija par apskates un atpūtas vietām - upesoga.lv


 
SALACA

95 km gara, ar 42 m kritumu no Burtnieka ezera cēli iztek upe Salaca, savu nosaukumu ieguvusi no daudzajām saliņām, kas izveidojušās no upes plūduma. Daudz stāvkrastu, straujteču, kas mijas ar klusām un tīrām peldvietām, kaut kas no romantikas tajā visā ir!...
 
Posms: Vecate – Mazsalaca

Vecate Mazsalaca
Vecate Salacgrīva

Apmēram 10km nesteidzīga ūdens plūdums no Vecates līdz Mazsalacas tiltam, vienīgā krāce, apmēram 2 km pirms Mazsalacas, izraisīs patīkamas trīsas pēc šīs mierīgās laivošanas. Posms: Mazsalaca – Staicele „Mazsalaca – Staicele”


 
Posms: Mazsalaca – Salacgrīva

Šo 40km garo posmu daudzi atzīst par vienu no iespaidiem bagātākajiem upju posmiem Latvijā. Un taisnība vien ir, jo acis priecē ik pa laikam redzamie stāvkrasti un klintis, un uzmanību neļauj zaudēt daudzās krāces. Uztraukumam gan nav pamata, jo tās visas var labi izbraukt, tikai jāievēro piesardzība. Ir apskates objekti, kuru nosaukumi vien aicina iepazīties ar tiem tuvāk – Eņģeļu ala (ar savu īpatnējo alas ārējais veidolu), Sapņu kāpnes, Velna ala un Rūķu taka. Izklausās pēc pasakas... Posms: Staicele – Salacgrīva „Staicele – Salacgrīva”

Jo tuvāk jūrai, jo ātrāku plūduma sasniedz Salaca, krāce aiz krāces, kas nav bīstamas, tikai patīkamu kņudoņu vēderā raisošas. Upei samērā stāvi krasti, ievērību noteikti piesaistīs Sarkanās klintis (500m garumā). Varbūt tieši šis dabas veidojums ļaus atklāt saullēkta vai saulrieta burvību. Tā varētu turpināt bezgalīgi.. pielāgosim maršrutu Jūsu vēlamajai upei un sagatavosim maršruta karti ar apskates objektiem, lai varat izbaudīt Latvijas skaistumu visā tā pilnībā.

 

CENAS

 

Canoe populārākie maršruti

Laivas noma + transfērs

   
Valmiera - "Rāmkalni" (102 km, 2-3   dienas)

 

4-vietīga laiva

80,00 Eur

3-vietīga laiva

75,00 Eur

   
Valmiera - Sigulda (85 km, 2 dienas)

 

4-vietīga laiva

80,00 Eur

3-vietīga laiva

75,00 Eur

   
Cēsis - "Rāmkalni" (57 km, 2 dienas)

 

4-vietīga laiva

65,00 Eur

3-vietīga laiva

60,00 Eur

   
Cēsis - Sigulda (40 km, 1-2 dienas)

 

4-vietīga laiva

65,00 Eur

3-vietīga laiva

60,00 Eur

   
Līgatne - "Rāmkalni" (40 km, 1-2 dienas)

 

4-vietīga laiva

50,00 Eur

3-vietīga laiva

45,00 Eur

   
Līgatne - Sigulda (23 km, 1 diena)

 

4-vietīga laiva

50,00 Eur

3-vietīga laiva

45,00 Eur

   
Sigulda - "Rāmkalni" (17 km, 1 diena)

 

4-vietīga laiva

45,00 Eur

3-vietīga laiva

40,00 Eur

   
"Rāmkalni" - Korande (30 km, 1 diena)

 

4-vietīga laiva

60,00 Eur

3-vietīga laiva

50,00 Eur

   
Laivas no "Rāmkalnu" piestātnes

 

30 min.

5,00 Eur

1 stunda

7,00 Eur

 

Sīkāku informāciju un laivu braucienu rezervāciju varat veikt pa tālr.: 29100280 vai rakstot uz e-pastu:info@ramkalni.lv