Lai sniegtu Tev labāko tiešsaistes pakalpojumu, mūsu mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Lietojot mūsu lapu, Tu piekrīti Rāmkalnu sīkdatņu un privātuma politikai.
Uzzini vairāk: Privātuma politikaInformācija slēpotājiem: lūdzam ievērot slēpošanas trasēm saistošos noteikumus!

30 janvāris 2021
Slēpošanas trašu asociācija, kas apvieno visas lielākās profesionālās slēpošanas bāzes Latvija, ir ieviesusi noteikumus, ko visas trases ir apņēmušās ievērot, lai atrašanās kalnā būtu maksimāli Covid-droša un mēs varētu garantēt jums iespēju ievērot distancēšanās prasības. Noteikumums lasiet zemāk!
 
Atgādinājums Rāmkalni slēpotājiem!
Lai varetu turpināt slēpot trasēs, ļoti svarīgi ir visiem kopā ievērot pulcēšanās un distancēšanās ierobežojumus.
🏂 Lūdzam ievērot 2m distanci un nedrūzmēties Nomā, stāvot rindā pie reģistrācijas vai inventāra.
🏂Trases virsotnē, kā arī bremzēšanas zonā, lejā pie pacēlājiem, nedrīkst atrasties personas bez pacēlāja biļetēm.
🏂Dodoties iekštelpās - uz WC , vai Bistro obligāti nepieciešams lietot sejas maskas.
Paldies par sapratni!

Latvijas Slēpošanas Federācija,  Slēpošanas Trašu Asociācija, Latvijas Slēpošanas instruktoru asociācija

Rīgā 2020. gada 21. decembrī

(Papildināti 2021.g 29.janv. ar punktiem 1.1un 7.1. korekciju punktā 2., 3., 5.1. un 6.)

 Noteikumi kalnu slēpošanas trašu darbībai ārkārtas situācijas apstākļos

 Nomas punkta darbība ir atļauta tikai ārtelpās. Slēpošanas bāzei ir jānodrošina, ka atgrieztais nomas inventārs , ķiveres un nūjas tiek dezinficētas pēc katras to lietošanas.

  • Slēpošanas bāzei ir jānodrošina, ka apmeklētājam stāvot rindā pēc inventāra ir iespēja ieturēt 2 m distanci no pārējiem rindā stāvošiem un vajadzības gadījumā jānodrošina personāls, kas pastāvīgi kontrolē rindu šīs prasības izpildei.
 1. Kopīgajā slēpošanas bāzes zonā, kas noklāta ar sniegu un ir izmantojama slēpošanai un snovbordam tiek ierobežots sporta nodarbēs iesaistīto personu skaits ar aprēķinu, ka vidēji tiek nodrošināts vismaz 50 m2 bāzes teritorijas vienai personai un apmeklētājam ir iespēja, slēpojot pa trasi lejā, ieturēt distanci vienam no otra vismaz 8m. Gatavojoties nobraucienam kalna virsotnē vai atrodoties bremzētavas zonā apmeklētājiem ir jāievēro vismaz 2 m distance. Slēpošanas bāzei ir jānodrošina šajās zonās pietiekama ārtelpas platība vai jālimitē apmeklētāju skaits trasē, lai cilvēkiem visā trases teritorijā apmeklētājiem ir iespēja atrasties vismaz 2 m attālumā vienam no otra.
 2. Slēpošanas bāzei ir jānodrošina, ka trašu virsotnes vai bremzētavas zonā, kur ir pacēlāju starta vai finiša laukumi, personas, bez pacēlāja biļetes neatrodas ilgāk kā 5 minūtes un tikai, lai novērtētu trases un sniega stāvokli pirms iegādāties pacēlāja biļeti vai, lai pavadītu vai sagaidītu savu nepilngadīgo bērnu uz vai no treniņu sesijas.
 3. Lai nepieļautu vairāk cilvēku , kā paredzēts, atrašanos vienlaicīgi bāzes trašu zonā vai lielāku slēpotāju blīvumu kā viena persona uz 50 m2 uz kopējo ar sniegu noklāto platību , apmeklētājiem treniņu vai slēpošanas sesijas nepieciešamais laiks ir jārezervē iepriekš un attālināti.
 4. Ja veidojas rinda pie pacēlājiem, tad slēpotājiem tajā jāatrodas vienam aiz otra, kolonnā ieturot vismaz 2 metru distanci, neatkarīgi no tā vai personas ir no vienas mājsaimniecības. Blakus var stāvēt tikai viens no vecākiem ar vienu bērnu.
  • Slēpošanas bāzei ir jānodrošina koridoru ierobežošana kā arī personāls rindu kontrolēšanai. Personāls rindas kontrolei nevar paralēli veikt pacēlāja dežuranta pienākumus, tam ir jābūt atsevišķai personai un tā pamatpienākums ir rindas kontroles funkcija. Personālam rindas kontrolei pastāvīgi ir jābūt savā postenī laikā , kad trasē ir tāds apmeklētāju daudzums, ka rindā var sapulcēties, vairāk, kā 10 cilvēki.
  • Slēpošanas bāzei ir jānodrošina, ka apmeklētāju daudzums vienā trasē pie viena pacēlāja tiek limitēts tā, ka stāvēšana pacēlāja rindā nav ilgāka par 2 minūtēm.
 5. Ar vienu pacēlāja āķi vai krēslu ir atļauts pacelties tikai vienai personai, izņemot gadījumus, ja personas ir no vienas mājsaimniecības. Starp pacēlāja āķiem ir jābūt distancei vismaz 8 m. Slēpošanas bāzei ir jānodrošina personāls, kas uzrauga šo prasību un nepieļauj , ka uz viena pacēlāja āķa vai vienā krēslā atrodas personas, kas nav no vienas mājsaimniecības.
 6. Kafejnīcas darbība ir atļauta tikai ēdiena līdzņemšanai. Slēpošanas bāzei ir jānodrošina , ka kafejnīcas telpā gaidot vai pasūtot ēdienu vienlaicīgi neatrodas vairāk kā viena persona uz 15 m2 ,distancē 2 m vienam no otra un neilgāk , kā 10 minūtes.

7.1. Slēpošanas bāzei ir pienākums uzraudzīt savā apsaimniekošanā esošo zonu, kas tieši piekļaujas trasei un ir vismaz 100 m rādiusā no ar sniegu klātās teritorijas , lai šeit nenotiktu cilvēku, kas nav no vienas mājsaimniecības, drūzmēšanās. Nepieciešamības gadījumā jānodrošina personāls vai jāslēdz līgums ar pašvaldības policiju šīs prasības izpildei. 

 1. Treniņu un apmācības process iespējams:
  • Individuāls, kad iesaistītā persona nodarbojas individuāli, vai kopā ar vienā mājsaimniecībā dzīvojošajiem.
  • Individuāls ar treneri / instruktoru, kad treniņš notiek vienam pret vienu.
  • Individuāls grupā, kad sportojošo dalībnieku skaits nepārsniedz 10 cilvēkus bez trenera, vienā grupā. Šajā gadījumā sportistu kopskaits grupās nedrīkst pārsniegt maksimāli pieļaujamo personu skaitu vienā slēpošanas trasē saskaņā ar šo noteikumu punktu nr. 4.
  • Slēpošanas bāzei treneru un instruktoru skaits, kas vienlaicīgi atrodas trasē ir jāieskaita kopējā bāzes apmeklētāju skaitā dotajā laika brīdī.
 2. Slēpošanas bāzes pienākums ir visos veidos informēt apmeklētājus par trases lietošanas noteikumiem un nodrošināt personālu šo noteikumu ievērošanai.

 

 
Atpakaļ uz jaunumiem

Pastilu gatavošanas meistarklase Rāmkalnu ražotnē

Pastāstīsim, parādīsim un ļausim pašiem līdzdarboties pastilu gatavošanas meistarklasē.

Piesakiet ekskursiju!

 
Uzzināt vairāk