Lai sniegtu Tev labāko tiešsaistes pakalpojumu, mūsu mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Lietojot mūsu lapu, Tu piekrīti Rāmkalnu sīkdatņu un privātuma politikai.
Uzzini vairāk: Privātuma politikaTwinnovation projekts LV

12 aprīlis 2024

 

 

 

 

 

 

Aicinām Jūs iepazīties ar Twinnovation projektu, kurā inovācija apvienojas ar sadarbību! Twinnovation projektā tiek izmantota unikāla divpusēja pieeja - uzņēmumiem tiek piedāvāta specializēta apmācību programma par digitālo un zaļo jeb duālo pāreju(twin transition) un tiem tiek sniegta palīdzība nelielos pilotprojektos, kuru rezultātā plānots izstrādāt inovatīvus risinājumus produktiem, pakalpojumiem vai procesiem. Projekta partnerībā, kas paredzēta pārrobežu sadarbībai, iesaistītassekojošanasbiznesa un inovāciju atbalsta organizācijas - Baltic Innovation Agency, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera – kā arī 10 dinamiski mazie un vidējie uzņēmumi: Siidrikoda, Mällona Mõis, Dipperfox, Afterone, Peruza, Sakret, Kurzemes Atslēga, Valmiermuižas alus, Baltic Satellite Service, Rāmkalni Nordeco.

 

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem MVU, pārejot uz duālo pāreju, ir saņemt atbilstošas vadlīnijas, kas atbilstu to specifiskajām problēmām. Tāpēc uzņēmumiem ir nepieciešams atbalsts, lai saprastu, ko šī pāreja nozīmē to uzņēmējdarbībai, inovatīvas idejas un kā šos izaicinājumus vērst sev par labu un ko no tā var iegūt. Situācija Latvijā un Igaunijā attiecībā uz duālo pāreju ir ļoti līdzīga, tāpēc pārrobežu sadarbība palīdzēs atvieglot šīs pārejas procesu.

 

Projekta galvenais mērķis ir apvienot teoriju ar praksi, atbalstot projekta partneru no MVU konkurētspēju un iedvesmojot arī citus uzsākt savu duālo pāreju. Risinot duālās pārejas izaicinājumus, projekts koncentrējas uz palīdzību MVU Latvijā un Igaunijā pielāgoties mainīgajiem apstākļiem, apgūt jaunākās tehnoloģijas un radīt inovatīvas darbavietas. Veicinot reģionālo sadarbību, projekts tiecas veicināt abu valstu izaugsmi un konkurētspēju, pozicionējot tās kā duālās pārejas inovāciju centrus.

 

Projekta partneri, kas pārstāv MVU, izstrādās un 1-3 gadu laikā īstenos duālās pārejas rīcības plānu. Pēc plāna pabeigšanas viena gada laikā tie uzsāks inovatīvu pilotprojektu digitālās un/vai zaļās pārejas jomā. Šis pilotprojekts kalpos kā sākumpunkts to plašākai duālās pārejas stratēģijai, kuras mērķis ir panākt taustāmus rezultātus un inovatīvus risinājumus procesos, pakalpojumos vai produktos. Pilotprojektu mērķis ir ieviest jaunus vai uzlabotus produktus/pakalpojumus un izpētīt inovatīvus uzņēmējdarbības modeļus un procesus, kas saskaņoti ar to duālās pārejas rīcības plānu.

 

Projekta “Twinnovation” plānotie rezultāti:

  • 13 Organizācijas, kas īsteno pārrobežu sadarbību
  • 10 Kopīgi izstrādātas un projektos īstenotas pilotdarbības
  • 10 Kopīgi izstrādāti risinājumi
  • 10 Inovatīvi risinājumi MVU produktu, procesu, pakalpojumu vai mārketinga jomā

 

Projekta partneri

Projekta vadošais partneris ir Igaunijas organizācija Baltic Innovation Agency. Projekta partneri ir biznesa atbalsta organizācijas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas uzņēmumi Siidrikoda, Mällona Mõis, Dipperfox, Afterone, kā arī Latvijas uzņēmumi Peruza, Sakret, Kurzemes Atslēga, Valmiermuižas alus, Baltic Satellite Service, unRāmkalni Nordeco.

 

Projekta īstenošanas periods

1/11/2023-31/10/2025

 

Projekta budžets

Projekta kopējais budžets ir €585,687.50, kurā €468,550.00 ir no Eiropas Reģionālā Atbalsta Fonda (ERAF), €117,137.50 tiek finansēts ar projekta partneru līdzekļiem. ERAF kopējais atbalsts ir 80% apmērā no projekta kopējā budžeta.

 

Finansējums

Finansēts ar INTERREG Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2021-2027 (ERAF) atbalstu

 

Vairāk informācijas par programmu: https://estlat.eu/en
Atpakaļ uz jaunumiem